Solná jeskyně, Prostějov

FAQ - často kladené dotazy

Jaké oblečení do jeskyně?

Spíše delší rukáv, v jeskyni panuje stabilně teplota okolo 20°C, a v součinnosti působení vlivu solankových vodopádků a jeskynního prostředí je tam přece jen chladno.

Jak může procedura působit přes oděv?

Mikroklima v naší solné jeskyni je silně nasyceno ionty, minerály a spolu s odpovídající vlhkostí vznikající přirozeným odpařováním ze solankovách vodopádů působí samozřejmě i přes oděv a také dýchací a následně i krevní systém.

Kolik a které soli v jeskyni jsou?

Na relativně malém prostoru je člověk vystaven blahodárnému účinku solí a při pravidelné návštěvě, kombinované s koupelí v soli z Mrtvého moře, dochází k výraznému zklidnění problémů. Návštěvy a koupele nahrazují přirozenou formou pobyt u Mrtvého moře. V naší jeskyni jsou nainstalovány soli z Himalájí, polského dolu Klodawa, soli Mrtvého moře.

Na co všechno solná jeskyně působí?

Dýchací ústrojí: chronická rýma, laringitida, průdušky, onemocnění plic, astma, chronické zápaly a záněty horních i dolních cest dýchacích, dutiny.
Poruchy nervového systému: neuróza, deprese, chronický únavový syndrom, přepracovanost, stres.
Dermatologické problémy: lupénka, ekzém, dermatyda, plísně, akné.
Zlepšení metabolismu, nedostatečnost štítné žlázy, zlepšení funkce srdce, cirkulace krve, poruchy imunitního systému, zažívací problémy, vředové onemocnění žaludku, revmatické potíže, poruchy prokrvování.

Je vstup do jeskyně omezen věkem?

Není, vítáni jsou lidé každého věku.

Jak často jeskyni navštěvovat?

V případě zdravotních problémů doporučujeme minimálně 10 návštěv v co nejkratší době za sebou až do vymizení problémů a pak jen "udržovací" návštěvy 1x týdně. Zdraví lidé mohou jeskyni navštěvovat preventivně či k odpočinku a uvolnění, dle své potřeby a chuti.

Proplácí pobyt zdravotní pojišťovny?

V těchto dnech jsme pojišťovny oslovili a iniciovali jednání, v případě aktuálních změn vás budeme na tomto webu informovat.

 
TOPlist